Adwokatura powołana jest do udzielania pomocy prawnej, współdziałania w ochronie praw i wolności obywatelskich oraz w kształtowaniu i stosowaniu prawa.

(art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 26 maja 1982 r. – Prawo o adwokaturze; Dz. U. 1982, nr 16, poz. 124 z późń. zm.)

Zawód adwokata polega na świadczeniu pomocy prawnej, a w szczególności na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami.

(art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 26 maja 1982 r. – Prawo o adwokaturze; Dz. U. 1982, nr 16, poz. 124 z późń. zm.)

Kancelaria Adwokacka Adwokat Przemysław Duda powstała w 2012 r. Od początku naszym głównym celem było połączenie wysokiej fachowości i profesjonalizmu świadczonych usług z zapewnieniem Klientom poczucia bezpieczeństwa, dostępności oraz przejrzystości zasad współpracy. Nie dzielimy spraw na "łatwe" i "trudne", "mniej wymagające" i "bardziej ambitne" – wiemy, że dla każdego jego własny problem jest najważniejszy i najbardziej absorbujący, dlatego też przywiązujemy jednaką wagę do wszystkich przyjmowanych spraw, prowadzać je według najlepszej wiedzy i woli, z zachowaniem wymaganej staranności i rzetelności. Stawiamy sobie za cel wypracowanie wysokich standardów komunikacji z Klientami oraz udzielanie pomocy prawnej w sposób możliwie przystępny, a jednocześnie profesjonalny i nowoczesny. Jesteśmy otwarci na podejmowanie się nowych, trudnych wyzwań i ciągłe rozszerzanie obszarów działalności Kancelarii na nowe perspektywy.

Adwokat Przemysław Duda jest absolwentem Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2009 r. członek Izby Adwokackiej we Wrocławiu, wpisany na listę adwokatów przy Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu pod nr 1229. W ramach aplikacji i praktyki zawodowej nabył bogate doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej w różnych dziedzinach prawa, od prawa cywilnego i rodzinnym począwszy na prawie medycznym i farmaceutycznym skończywszy. Nie są mu obce również zagadnienia związane z obsługa prawną przedsiębiorców indywidualnych i korporacyjnych (spółek osobowych i kapitałowych). Ceni sobie bezpośredni kontakt z Klientem jako drogę do zagwarantowania jak najtrafniejszej pomocy prawnej. Stawia nacisk na ciągły rozwój zawodowy, uczestnicząc w rozmaitych kursach i konferencjach, dążąc do zapewnienia Klientom najwyższej jakości usług prawnych.

Kancelaria świadczy usługi prawne na terenie całego kraju. W ramach przyjmowanych zleceń i prowadzonych spraw współpracujemy z innymi kancelariami prawnymi w zakresie niezbędnym do zapewnienia Państwu najbardziej fachowej i kompleksowej pomocy prawnej. Obecnie współpracujemy z następującymi kancelariami:

  • Kancelaria Adwokacka Adwokat Robert W. Kaczorowski
    Z siedziba 50 – 035 Wrocław, pl. Muzealny 5/1
  • Kancelaria Adwokacka Adwokat Daniel Szurgut
    z siedzibą 48 - 303 Nysa, ul. Piłsudskiego 40, www.adwokat-nysa.pl
  • Kancelaria Notarialna Notariusz Adam Biliński
    z siedzibą 50 – 073 Wrocław, ul. Św. Antoniego 26, www.antoniego26.pl

Kancelaria świadczy usługi prawne również w języku angielskim, a po wcześniejszym umówieniu się także w języku francuskim.